ایرانکپس(IRAN CAPS) اولین وتنها تولیدکننده پینت بال در ایران می باشد که پس از 6 سال کار تحقیقاتی و کارشناسی برای اولین بار در سال 1390 ایران موفق به تولید توپ پینت بال به دست پرتوان متخصصین ایران با نام Xray و با کیفیتی مطابق با استانداردهای جهانی و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی و ایجاد خودکفایی در داخل کشور شده است ایرانکپس نه تنها در  ایران بلکه در بین کشورهای منطقه تنها تولیدکننده پینت بال می باشد که در سال 1391 موفق به دریافت گواهینامه استاندارد حلال از  مالزی و IFRC ASIA و QAL ISO و 9001 - 2008 OHSAS استانداردهای 18001 - 2007 از  انگلستان گردیده است.

برند ایکس ری (XRAY) اولین برند پینت‌بال تولید ملی وساخت ایران است.
پینت‌بال ایکس ری با هدف رقابت با تولیدکننگان پینت‌بال در عرصه بین المللی و ارایه کیفیت مطلوب ، آزمایش های مختلفی را در موسسات کنترل کیفیت بین المللی گذرانده است و تا اکنون توانسته است شاخص های مطلوبی را در این زمینه کسب نماید. استفاده از بهترین مواد اولیه مورد استفاده در صنایع دارویی و غذایی کاملا سازگار با محیط زیست و عدم استفاده از افزودنی های غیرمجاز ، نشانگر اصل کیفیت برتر در خط مشی تولید گلوله های پینت بال ایکس ری می باشد.
پینت بال ایکس ری با هدف پوشش بازار مصرف کنندگان پینت‌بال در میان کشورهای اسلامی ، برای اولین بار در دنیا موفق به تولید و ثبت پینت‌بال حلال گردید که نشان دهنده تولید پینت‌بال با ژلاتین حلال می باشد.